İngiltere’den Türkiye’ye Zayıflamak İçin Geldi Ameliyat Sonrası Vefat Etti

28 yaşındaki Shannon Bowe, geçen yıl tüp mide ameliyatı için Türkiye’ye gitti ve 2 Nisan’da aşırı kan kaybı sonucu hayatını kaybetti. İngiltere’deki ailesi, kızlarının durumunun ameliyat sonrası çok ağır olduğu bilgisi ile hemen Türkiye’ye uçtu.

Shannon operasyonun ertesi günü hayatını kaybetti. Ameliyatı sırasında aort atardamarının iki kez delinmesi sonucu hayatını kaybeden İngiliz kadının ailesi, Türkiye’deki kliniklere İngiltere’de reklam yapmasının engellenmesi çağrısı yaptı.

İSKOÇYA’DA REDDEDİLDİ TÜRKİYE’DE YAPILDI

Shannon’ın ailesi Shannon çocuk sahibi olmak için kilo vermek istediğini belirtirken İskoçya’da özel bir kliniğin sahibi, Shannon’ın ölmeden bir hafta önce mide ameliyatı olmak istediğini ancak tıbbi kriterleri karşılamadığı için reddedildiğini doğruladı. Aile otel zincirlerinden klinik günü adı verilen etkinliklere kapılarını kapatmasını istedi.

Shannon’ın ailesinin bulunduğu bölgenin milletvekili John McNally, artan ölüm sayılarına rağmen Hilton, Holiday Inn, Maldron ve Clayton gibi tanınmış otel zincirlerinde yapılan etkinliklerin, Türk şirketlerine “güvenilirlik kazandırdığını” savunuyor.

AİLE, TÜRKİYE’DEKİ KLİNİKLERİN İNGİLTERE’DE REKLAM YAPMASINI İSTEMİYOR

Shannon’ın ölümünden bu yana ilk kez açıklama yapan ailesi, otellere bu tür etkinliklere izin vermeme çağrısı yapan kampanyaya destek verdiklerini kaydetti.

Aile, “Bu tür etkinliklerin ticari kazanç amacıyla desteklenmesinin derhal durdurulmasını, başka ailelerin Shannon’ın önlenebilir, erken ölümünden bu yana çektiğimiz acı ve duygusal travmadan korunması için yalvarıyoruz” mesajını verdi.

Türkiye’de bu tip estetik ameliyatlar çok düşük maliyetle yapıldığı için turistlerin ilk tercih noktası oluyor. İngiltere’nin bazı bölgelerinde kilo verme ameliyatlarının bekleme süresi dört yıla kadar çıkarken, Türkiye’de birkaç hafta içinde randevu alınabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir