Ücretsiz ve garip muz oyunu Steam’de zirveye oynuyor!

Steam, binlerce oyundan oluşan geniş kütüphanesiyle birçok yapıma ev sahipliği yapıyor. Dijital mağazanın en çok oynana oyunları ise genellikle belli yapımlardan oluşuyor. Fakat Banana isimli ücretsiz oyun, birkaç gün içerisinde 750 binden fazla oyuncuyu topladı.

Banana oyunu Steam’de 800 bin oyuncuya yaklaştı

İlk olarak Nisan ayında Steam’de yayınlanan Banana oyunu, son haftalarda popülaritesinde patlama yaşadı. Buna göre dijital mağazada en çok oynanan ikinci oyun haline geldi. Geçtiğimiz gün itibarıyla anlık 798 bin oyuncuya ulaşan yapım, şu anda bile 750 bin kişi tarafından oynanıyor.

Banana’nın oyuncu sayısı Haziran ayının başında 37 bin civarındayken 15 Haziran’da 700 binin üzerine çıktı. Bu hızlı yükseliş, Banana’yı eş zamanlı oyuncu sayısı bakımından tüm zamanların en çok oynanan 10 Steam oyunundan biri haline getirdi.

Banana, hem basit oynanışı hem de son zamanlarda sosyal medyada popüler hale gelmesiyle büyük ses getirmiş gibi görünüyor. Oyuncular, ekranda yer alan bir sayacı artırmak için muzların üzerine tıklıyor ve Steam’de kullanılabilir nadir öğeler düşüyor.

Ancak Banana’nın oyuncu sayısının gerçekliği konusunda bazı sorular da ortaya çıktı. Buna göre geliştirici, önemli bir bot aktivitesiyle karşı karşıya olduğunu kabul etti. Oyuncuların yalnızca yarısının gerçek olduğunu düşündüğünü belirtti. Bazı spekülasyonlara göre botlar, Steam Marketplace’te satmak için nadir kostümleri topluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir