Western Digital, 8 TB SanDisk Desk Drive Modelini Tanıttı

Western Digital, bugüne kadarki en yüksek kapasiteye sahip harici masaüstü katı hal sürücüsü (SSD) olan yeni 8 TB SanDisk Masaüstü Sürücüsü ile SanDisk portföyünü genişletiyor. Bir SSD’nin hızına ve güvenilirliğine sahip olan bu yeni sürücü sınıfı, dijital içerik üreticilerine ve iş dünyası profesyonellerine yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını, videolarını ve dosyalarını tek ve kullanışlı bir konumda hızlı bir şekilde yedekleme ve erişim imkanı sunuyor. Fotoğraf ve video uzmanlarından teknoloji meraklılarına kadar, daha fazlasını çok daha hızlı yapabilmek amacıyla esnek ve yüksek kapasiteli depolama çözümlerine ihtiyaç duyan, büyük miktarlarda içerik üreten dijital içerik üreticilerin sayısı artıyor.

Western Dijital Tüketici Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Susan Park konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: “Oluşturulan dijital içeriklerin sayısı hızla büyümeye devam ettikçe, bu içeriklerin yönetilmesine ve korunmasına yardımcı olacak yüksek performanslı ve yüksek kapasiteli depolama çözümlerine olan ihtiyaç da giderek artıyor. SSD portföyümüzü genişletmek, içerik üreticilerin yaratıcılıklarını desteklemek için ihtiyaç duydukları hız ve esnekliği sunan yedekleme çözümleri sunmada attığımız ilk adım oluyor. Önümüzdeki yıl SanDisk Desk Drive’ın kapasitesini iki katına çıkararak tek bir masaüstü SSD üzerinde 8 TB’den 16 TB’ye çıkarmayı planlıyoruz.”

  • Kapasite – Fotoğraf ve video koleksiyonları, CAD dosyaları veya 3D renderları, büyük yapay zeka tarafından üretilen dosyalar, müzik kütüphaneleri, önemli belgeler ve daha fazlası için 4 TB ve 8 TB kapasite seçenekleri.
  • Performans – 8K video içerikler gibi en ağır dosyalar için bile 1.000 MB/s’a kadar okuma hızlarıyla daha hızlı içerik erişimi – masaüstü bir HDD’den 4 kata kadar daha yüksek hızlar.
  • Yedekleme – Apple Time Machine kullanarak fotoğrafları, videoları ve dosyaları SSD hızlarında hızlı bir şekilde yedekleme veya Western Digital’ın dahili indirilebilir Acronis True Image yedekleme yazılımı ile otomatik yedekleme.
  • Tasarım – 2024 Red Dot Tasarım Ödülünün sahibi, kompakt ve modern tasarım, masaüstü kullanım alanını maksimize ederek herhangi bir profesyonel veya ev ortamına son derece doğal şekilde uyum sağlar.
  • Uyumluluk – Kutudan çıkan USB Type-CTM kablosu yardımıyla yapılacak exFAT formatlamayla, Windows veya macOS ile uyumlu.

Üç yıllık sınırlı garanti sunan 4 TB SanDisk Desk Drive ve 8 TB SanDisk Desk Drive modelleri, Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir